Skvěle odmakané soustředění v Krkonoších!

Vencl tým v čele s trenérem ing. Janem Venclem ve složení Vojta, Vojta, Patrik, Michal, Dominik, Bonifác, Matyáš, Eliška a Terka se zúčastnil 5tidenního soustředění v Krkonoších na chatě Výrovce. V 1357 m. n. m. jsme měli téměř ideální podmínky pro naběhávání potřebných kilometrů před červnovým MČR. Počasí nám po celý týden hrálo do karet a hřeben Krkonoš jsme měli, alespoň první dny, skoro sami pro sebe.

V úterý v odpoledních hodinách jsme dorazili autobusem do Pece pod Sněžkou ještě ne ve zcela kompletní sestavě. Chyběl nám Vojta Mlynář, který byl tou dobou na cestě do Turnova, kde se účastnil Memoriálu Ludvíka Daňka a na své mistrovské osmistovce si doběhl pro 1. místo v osobním rekordu 1:49:76!

Z Pece jsme si pro začátek naordinovali krátký, ale zato kvalitní výšlap na Výrovku. Rychle jsme se tu ubytovali a na rozkoukání se vydali na první běh pod Sněžku. Třímetrové sněhové stěny kolem prohrnuté cesty, parádní běžecké počasí, turistické chodíky bez turistů a (ne)vydařené pokusy o hledání zkratek nám výběh skvěle zpestřily.

Další dny jsme zahajovali klasicky ranním OV fa vol v 7:00. Na dvacetiminutový klus jsme ve středu před snídaní vyráželi už všichni. Následovala vydatná snídaně, spánek, dopolední trénink, oběd, spánek, odpolední trénink a večeře. Po náročných fázích jsme museli vypadat opravdu hladově, protože s porcemi knedlíků, těstovin, palačinek, řízků a rizota na nás rozhodně nešetřili a ani my jsme se s celou porcí občas nedokázali poprat. (A to už je co říct!)

Středeční tréninky nám trochu ztěžoval studený vítr na hřebeni, ale to už se o dalších dnech opravdu říct nedalo. Nemohli jsme si tu na nic stěžovat.  A i když s rostoucí teplotou rostl i počet turistů na Výrovce, nic nám nebránilo si užívat trénování na horách v krásném, skoro letním počasí.

V rámci regenerace a načerpání nových sil jsme si šli ve středu a v pátek odpočinout do sauny.

Celé sooustředění jsme si užili, téměř vše jsme odběhali podle plánu, a tak doufáme, že naběhané kilometry zúročíme v nadcházejících závodech.

Napsali: Tereza a Eliška Kalousovi

Foto:

Video:

Post Author: Patrik Vebr