Domů vezeme dva tituly a rekord mistrovství!

Ve dnech 24. a 25. června 2017 se v Jablonci nad Nisou uskutečnilo MČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v atletice. Z tréninkové skupiny ing. Jana Vencla se na toto mistrovství vydalo bojovat o co nejlepší umístění sedm běžců a běžkyň.

První den mistrovství se v 11:55 na start 1500m nejprve postavila juniorka Eliška Kalousová, které dle svých slov závod příliš nesedl a doběhla na pátém místě v čase 4:54.59. Následoval start 1500m juniorů, kde nás reprezentoval Vojtěch Vondra. Bohužel i tomu závod příliš nevyšel a třinácté místo a výsledný čas 4:13.50 je daleko za jeho možnostmi. Ve 14:10 přišly na řadu rozběhy na 800m, kde si v poklidném tempíčku hlavní favorit Vojtěch Mlynář z prvního místa doběhl pro postup do nedělního finále  v čase 1:59.30. Sobotu uzavřeli stýplaři, mezi kterými startoval i Michal Kačerovský. Michal se dlouho držel v čelní skupině a nakonec doběhl na skvělém pátém místě ve svém dosavadním nejlepším výkonu sézony 9:59.80.

Nedělní den zahájila Tereza Kalousová, pro kterou již samotná nominace na juniorské MČR byl obrovský úspěch. Terka ukázala, že je obrovská bojovnice a ve vylepšeném osobním rekordu (12:03,09) doběhla na třinácté pozici. O chvíli později taktéž na trati 3000m odstartoval dorostenec Bonifác Boháč. Ačkoli Bonifác doběhl na devatenácté pozici na hranici svého osobního rekordu 9:50.45, tak i tento výkon je daleko za jeho možnostmi. V 10:30 přišel na řadu start juniorů na 5000m, kde nás reprezentoval Patrik Vebr. Patrik běžel po celou dobu na druhé až třetí pozici. 600m před cílem se propadl až na čtvrté místo a soupeři se mu začali vzdalovat. Ovšem díky skvělému dvousetmetrovému finiši (27sec) se propracoval až na první místo a v čase 15:51 si tak doběhl pro svůj první titul mistra České republiky. Ovšem to nejlepší přišlo až na konec – Vojta Mlynář a jeho finále osmistovky. Vojta od startu před sebe nikoho nepustil a dokázal zvítězit ve výborném čase 1:49.72, čímž se stal jediným českým juniorem, který kdy běžel na mčr „půlku“ pod 1:50! Do své početné sbírky si tak připsal další mistrovský titul.

Nutno také podotknout, že se Patrik s Vojtou svými výkony nominovali na červencové mezistátní utkání do Trnavy, kde budou reprezentovt Českou republiku.

Post Author: Patrik Vebr