Medaile z mezistátního utkání v Trnavě!

Na základě výsledků z uplynulého MČR se Patrik Vebr s Vojtěchem Mlynářem nominovali na reprezentační závod – mezistátní utkání, které se letos konalo 6.7. na Slovensku v Trnavě. Mezistátního utkání se účastní kromě České republiky také Slovensko, Slovinsko a Maďarsko.

Program zahájil závod na 5000m mužů, kde startoval Patrik. Jelikož teplota dosahovala 30°C, dalo se očekávat, že se závod nepoběží tzv. „od začátku“, což potvrdil první kilometr, kterým probíhali běžci v čase 3:18. Podobně to vypadalo i na 2. a 3. kilometru. Do posledního kola nabíhal Patrik na 3. pozici a ve finiši se propracoval až na konečnou sříbrnou příčku.

V 11:50 přišla na řadu osmistovka mužů a tedy i náš Vojta. Po seběhu se Vojta zařadil za slovinského závodníka na druhou pozici, kterou držel až po cílovou rovinku, kde bez sebemenších problémů slovince převálcoval a doběhl si tak pro zlatou medaili.

Po součtu bodů se v celkovém hodnocení česká reprezentace umístila na prvním místě jak v kategorii žen, tak v kategorii mužů.

Záznamy závodů:

5000m (od 1:00)

800m (47:28)

FOTO: p. Černý (http://black-team.rajce.idnes.cz/MU_Trnava_2017-07-06/)

Post Author: Patrik Vebr