Vencl tým opět v Itálii a Vojta na diamantové lize!!!

Rok se s rokem sešel a my opět míříme zakončit léto a prázdniny do italského Marca. Letos ve složení Vojta, Eliška, Terka, Peťan, Bony, Mareček a Vlastik vyrážíme v časných ranních hodinách na cestu. Nejprve nás ale navigace směřuje na plánovanou mezizastávku do Zurychu, kde se večer koná finále diamantové ligy, v jehož předprogramu startuje i Vojta Mlynář. Mezitím, co si užíváme čekaní procházkou po krásách největšího švýcarského města, Vojta si na atletickém stadionu na svůj účet připisuje další obrovský triumf, když se mu na své mistrovské trati podaří v ostrím finishi s časem 1.49:32 zvítězit a porazit tak i norského atletickeho supertalenta Jakoba Ingebritsena! Po skončení závodu nasedáme do auta už všichni a můžeme vyrazit do Marca! Na cestě stavíme ještě u jezera v Davosu, kde čekáme na východ slunce a uživame si úchvatne rozhledy. V odpoledních hodinách dojedeme do Marca a jsme ihned pozváni na pozdní oběd k našim italským přátelům. Timto několikachodovým vydatným obědem odstartoval týden každodenních prežíraček místních dobrot. Po návštěvě se jedeme po náročné cestě proběhnout a vykoupat k jezeru Lago di Garda.

Další den vyjíždíme celkem brzy ráno do Arca na stadion, kde odtrénujeme a natěšení jdeme na ferratu Colodri di Arco vedoucí nad Arcem, která přesto, že není nijak dlouhá ani težká, nám nabídne kromě krasných výhledu na město i zážitky v podobě záchranné akce vrtulníku jednoho z turistů z ferraty nebo drzou kozu na vrcholku, která Bonifácovi svým jazykem kompletně umyje nohy (a nejen nohy). Jelikož celý týden teplota venku neklesne pod 30 stupňů, jedeme se opět osvěžit do Laga. Den zakončíme v pizzerii odkud se doslova odkutálíme do postelí.

V neděli ráno se budíme brzy díky vytrvalému kohoutímu kokrhání pod okny. Dopoledne nasedáme do auta a jedeme k jezeru Lago di Ledro, kde se dnes konají běžecké závody, na jejichž start se postaví Bony, Péťa, Terka a Vlastik. Trasa závodu vede stezkou kolem jezera a měří 9,3 km. Po doběhu jsou všichni zúčastnění nadšeni a spokojeni se svým výkonem. Atmosféru, organizaci a pasta party, která nás po závodě čeká, si nemůžeme vynachválit. Po koupačce v jezeru se vracíme zpět do Marca, jsme opět pozváni na večeři, která nás opět připraví o iluze v tom, kolik grilovaných klobásek a plátků masa je člověk schopen na jeden zátah sníst. Po ní se jedeme již tradičně podívat do Rovereta na zvon míru, kde se střetáváme s naším nevěrnějším italským fandou Giancarlem.

V pondělí ráno se rozdělíme na dvě party. Vojta, Vojta, Eli a Paťas zůstavají na pokoji a odpočívají na blížící se meeting Palio della Quercia, v jehož programu se stejně jako minulý rok predstaví mezi velkou světovou konkurencí. My ostatní máme v plánu další ferratu, tentokrát už o něco obtížnější s úžasnými výhledy na Lago di Garda, italská městečka a hory. Na ferratě jsme si také poprvé zažili v Itálii náhlou změnu počasí, když nás při sestupu dolů zastihly kroupy velikosti pingpongového míčku. Poté opět povečeříme na navštěvě v Marcu a jdeme spát.

Náš poslední den v Itálii se nese v duchu příprav na večerní závod. Mezitím, co skupinka neběžících si dá ještě krátký dopolední výlet na Coni Zugna, naši závodníci zůstávají na pokoji, odpočívají a ladí. Před šestou hodinou se vydáváme do Rovereta na stadion, kde se koná atletický meeting Palio Città della Quercia. Celé dění zahájí nejmladší děti během na 60 m, na jehoz start se postaví i vycházející hvězda Vencl týmu, Marek Mlynář. V početné konkurenci se mu podaří s časem 9.47 zvítězit! Po něm se v předprogramu představí na trati 1500 m Eliška Kalousová, která si s časem 4.47 doběhne pro SB a nejlepši výkon na dráze venku. Hned po ní nastupují na start patnáctistovky Patrik s Vojtou V. V závodě s velkou konkurencí a skvělou atmosférou se tu Paťasovi podaří prolomit hranici čtyř minut a doběhne si za 3.59 pro krasný osobáček. Vojtovi se tentokrát nedařilo, tak jak by si přál, protože čas 4.02 se zdaleka neblíží tomu, jak to dokáže jindy rozjet! V rámci hlavního pragramu v Roveretu bojuje o několik minut později na trati 800 m i náš Vojta Mlynář. Mezi atletickými hvězdami, jako je například Amel Tuka, tentokrát pro změnu není největším favoritem. Vojta se tu ale snaží o překonání českého juniorského rekordu, který ma hodnotu 1.47. Po velmi ostře rozběhnutém závodě se mu ale nedaří udržet plánované tempo až do konce a dobíha v čase 1.49. Po závodech ještě zamíříme do naší oblíbené místní restaurace, užijeme si poslední večer a ráno po probuzení se vydáme na cestu domů.

Celý týden utekl jako voda, ale my si vezeme zpátky do ČR opět spoustu skvelých společných zážitků (mj. pokutu a nabourané auto). Za sebe můžu řici, že stejně jako loňská Itálie byla i ta letošní jedním z nejlepších týdnů nejen prázdnin, ale i celého roku. Budu se těšit třeba zase za rok, rodinko! Jo a co se stalo v Itálii, zůstane v Itálii 🙂 !

Napsala: Tereza Kalousová

Foto:

Video (4K kvalita):

Post Author: Patrik Vebr